Duurzaam


In het atelier krijgt oud materiaal een tweede leven. Festival- en evenementenbanners worden geupcycled tot stevige en waterdichte tassen, schorten, slabbetjes, etc. We ontvangen veel verschillende banners en vlaggen van diverse festivals en organisaties uit het hele land.

Bedrijven die ons van materiaal hebben voorzien zijn onder andere: Theateretappe, Lindenberg, Matrixx, Valkhof festival, Music Meeting, de Gemeente Nijmegen, Oranjepop, Lochemse Keidagen, Radboud Universiteit, SNP natuurreizen,  Fresh Grooves,  Publiburo, Bevrijdingsfestival Nijmegen, Museum Park Oriëntalis, en anderen.

Ook meubelstofstalen, wollen dekens, kite en dergelijke worden hergebruikt. We werken met verschillende materialen en geven materiaal graag een tweede leven.
 

Duurzaam verzenden

Wist u dat we onze verzendingen doen met de Fietskoeriers? Zij komen de pakketten bij ons ophalen en brengen ze op de fiets naar bestemmingen door het hele land. Als het wat te ver is voor een fietstocht dan worden de pakketten met electrisch vervoer verder gebracht, goed voor het milieu dus! Kijk maar eens op de site van Fietskoeriers.

 

CO₂ besparing

Atelier Meer² geeft gebruikt festivalmateriaal, zoals banners, vlaggen en doeken, een tweede leven. Om inzichtelijk te maken hoeveel impact hiermee wordt bespaard, is er een CO₂-berekening ontwikkeld door studenten van de Radboud Universiteit in Nijmegen:

Voor elk product vergelijken wij twee scenario’s:

Conventioneel product

Product van Atelier Meer²

  • Gemaakt van nieuwe grondstoffen;
  • Geproduceerd in het buitenland (Shanghai);
  • Getransporteerd naar Nederland;
  • Na gebruik verwerkt als afval.
  • Gemaakt van bestaande festivalmaterialen;
  • Lokaal geproduceerd in Nijmegen;
  • Minder transport nodig;
  • Hergebruik van materialen die anders als afval zouden eindigen.

De CO₂-berekening houdt rekening met:

  • de voorkomen productie van nieuwe materialen;
  • de vermeden afvalverwerking;
  • het verschil in transport tussen beide situaties

Formule CO₂-besparing = vermeden productie nieuw materiaal + vermeden afvalverbranding + transportkosten China naar NL - transportkosten festival naar Atelier Meer²

Op basis van het gebruikte materiaal, het gewicht van het product en de afgelegde transportafstanden berekenen we de CO₂-besparing. Om de besparing te berekenen maken wij gebruik van wetenschappelijke bronnen en erkende emissiefactoren. Enkele voorbeelden:

  • Productie van nieuw materiaal: polyester veroorzaakt ongeveer 3,2 kg CO₂-eq per m2 materiaal.
  • Afvalverbranding: polyester textiel, veroorzaakt ongeveer 2,3 kg CO₂-eq per kg materiaal.
  • Vermeden transport door de lokale productie: transport per containerschip van China naar Nederland veroorzaakt ongeveer 12 gram CO₂-eq per tonkilometer.
  • Voor lokaal transport om materiaal af te halen binnen Nederland gebruiken wij een gemiddelde uitstoot van 140 gram CO₂-eq per kilometer.

Transparantie:

Onze berekeningen zijn gebaseerd op onder andere CE Delft, Milieu Centraal, en wetenschappelijke publicaties over materiaal productie, transport en afvalverwerking. De exacte besparing verschilt per product en wordt berekend op basis van de daadwerkelijk gebruikte materialen.

Vragen over onze CO₂-besparing?

Wij vinden transparantie belangrijk. Heeft u nog vragen? Lees het volledige verslag van de studenten hier.

 

Sorteer op
  • Upcyclen voor bedrijven
    Upcyclen voor bedrijven

    Geef banners een tweede leven bij Atelier Meer²Spandoeken, banners en vlaggen worden vaak na eenmalig gebruik weggegooid, terwijl ze prima geschikt zijn voor hergebruik. Bij Atelier Meer² geloven we in een tweede kans voor deze…

  • Relatiegeschenken
    Relatiegeschenken

    Bij Atelier Meer² geloven we in een tweede kans voor spandoeken, banners en vlaggen! Weggooien is zonde als je er nog zoveel mooie producten van kunt maken.

    Onze producten zijn ideaal als relatiegeschenk, leuk voor verjaardagen…

© 2016 - 2026 Atelier Meer² | sitemap | rss | bestelling herroepen | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel